Úvod / Články / Ako si vybrať parfum?
Tlačiť

Ako si vybrať parfum?

Pred nákupom vhodného parfumu sa zamyslite nad niekoľkými dôležitými vecami:

Ako si vybrať parfum?

Aký osobnostný typ ste?

Práve ste si prečítali otázku číslo jeden pri výbere vône. Aj keď by ste to nerobili vedome, pri výbere budete inklinovať ku takej vôni, ktorá je blízka vašej osobnosti. Športovkyne volia energické a osviežujúce vône, vymetačky večierkov siahajú po ťažkých a výrazných parfumoch. Nenápadné osôbky volia overenú klasiku, aby náhodou nevynikali z priemeru a pokiaľ ste dobrodruhom a rada experimentujete, zrejme striedate vône ako na bežiacom páse.

Na akú príležitosť sa chcete „navoňať"?

Dôkladne zvážte, či kupujete vôňu na všedný deň alebo na zvláštnu príležitosť. Je prirodzené, že v práci by ste mali voňať inak ako na spoločenskej udalosti. Málokedy (ak vôbec) nájdeme parfum vhodný „vždy a všade". Neváhajte investovať do viacerých parfumov, v dnešnej dobe je to skôr nevyhnutnosť ako prepych.

Do úvahy berte aj ročné obdobie

Pýtate sa, ako môžu zima či leto vplývať na správny výber voňavky? Odpoveď je ľahká - každé obdobie má svoje špecifiká a niečím sa vyznačuje. V zimných mesiacoch sa ľudia zvyknú „zababušiť" do teplého oblečenia, čím ľahšia vôňa zložitejšie preniká. Nemusíte sa báť v tomto období vsadiť na výraznejšie a korenisté vône. Naopak v lete radíme uprednostniť ľahšie a osviežujúce. Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale dokonca aj správna vôňa vám môže pomôcť v letných mesiacoch načerpať energiu.

Akého muža chcete zaujať?

Pokiaľ sa navoniate ťažkým a nápadným parfumom ako na firemný večierok, asi ťažko môžete dúfať, že sa za vami ten fešák z posilňovne otočí. Skúste vôňu trošku prispôsobiť aj obrazu muža, o akého by ste mali záujem. Ak ešte nemáte po boku toho pravého, vsaďte na parfumy s feromónmi. Pokiaľ ste o nich ešte nepočuli, ide o látky, ktoré zvyšujú vašu atraktivitu pre opačné pohlavie. Feromóny samé o sebe sú bez zápachu, ale v kombinácii s dobre vybratou vôňou dokážu divy.

Nezabúdajte, že vôňa je vašou vizitkou. Je dôležité, aby sa páčila v prvom rade vám, rady okolia si vypočujte, ale nenechajte sa nimi odradiť. Správna vôňa je tá, ktorá vás zaujala na „prvý čuch", cítite sa s ňou výnimočne a dodáva vám sebavedomie.

Zdroj: wanda.sk

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Bezpečnostné opatrenie spojené s vírusom COVID-19

Bezpečnostné opatrenie spojené s vírusom COVID-19

Oznámenie spoločnosti RENEWABLE ENERGY SYSTEMS, s. r. o.

Prirodzené líčenie rias

Prirodzené líčenie rias

Ak aj v týchto letných dňoch vyhľadávate líčenie očí, prinášame náš tip na obľúbenú maskaru Bourjois.

Guerlain a rúž Rouge G

Guerlain a rúž Rouge G

Oku lahodiaca zbierka rúžov, ktorú už nepustíte z kabelky ...

Lalique L´Insoumis Ma Force

Lalique L´Insoumis Ma Force

Vášeň sila a nezávislosť z dielne Lalique...