Úvod / Články / Články o parfumoch / Bvlgari Aqva Amara
Tlačiť

Bvlgari Aqva Amara

Nová pánska vôňa inšpirovaná Stredozemným morom.

Bvlgari Aqva Amara

Odveký symbol života, plodnosti a čistoty, Stredozemné more, zostáva i naďalej nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie pre Bvlgari, a stáva sa odrazovým mostíkom pre dva najnovšie projekty v oblasti pánskych vôní – uvedenie novej toaletnej vody AQVA AMARA a pôsobivej reklamnej kampane oboch vôní – novinky AQVA AMARA a jej predchodkyne AQVA POUR HOMME.

Výrazným charakterom pokračuje AQVA AMARA v šľapajach besteselleru AQVA POUR HOMME, akvatickej, noblesnej a mužnej toaletnej vody, ktorá v mysli evokuje silu a hĺbku mora.

Navrhnutá pre sebavedomého muža v roku 2004, AQVA POUR HOMME je dielom majstra parfuméra Jacquesa Cavalliera.

Desaťročie úspechu z nej urobilo pánsku ikonu na celom svete. Bestseller potvrdzujúci hlboko zakorenenú parfumérsku tradíciu Bvlgari je pýchou exkluzívneho dizajnu a presvedčivo nadčasového pôsobenia.

Svet AQVA dýcha odtieňmi stredomorskej vulkanickej pôdy – je jagavou mozaikou pestrej vegetácie vytvorenej zmesou kvetín a rastlín z najvzdialenejších kútov sveta.

Evokuje obrazy úniku, dobrodružstiev odohrávajúcich sa ďaleko na mori, v časoch dávnych mýtov a mýtických bytostí.

Oboje, nová vôňa AQVA AMARA aj exkluzívna kampaň nafotená Mariom Sorrentim, je poctou Stredomoriu tým, že prepája osviežujúcu hĺbku a pocity ohromnej plochy modrej vody a vyrysovanej mužnosti dávneho gréckeho hrdinu.

ZRODENÉ V STREDOZEMNOM MORI

AQVA POUR HOMME a AQVA AMARA sú poctou nezrovnateľnej tvorivej a vitálnej sily Stredomoria.

Dve vône, ktoré sa vracajú späť k pôvodu západnej civilizácie. Dva flakóny ako vyleštené okruhliaky nájdené na neporušenej pláži, ktorá zostala nedotknutá od čias, kedy žil človek v jednote s prírodou.

AQVA POUR HOMME a AQVA AMARA predstavujú dve tváre sveta spojeného so Stredomorím, v ktorých Bvlgari objavuje silu svojich grécko-rímskych koreňov. Je to návrat k základným živlom: vode, vzduchu, zemi, minerálom. Znovu objavenie hedonizmu, tak, ako ho chápali v klasickom svete – zdieľanie „ovocia Zeme“.

Je to návrat k pôvodom matky Zeme a jej „starej mamy“: Stredomoriu, Mare Internum, ktoré obmýva tri kontinenty, a je mostom smerujúcim k Afrike a Ázii. „Keď myslíme na ľudské úspechy, na hrdosť a šťastie ľudského bytia, náš pohľad sa obracia k Stredomoriu“, napísal historik Georges Duby. Obraz gréckeho hrdinu v jeho očiach formuje mýtus, od Herkula po Odysea. Mýtus muža, ktorý bojuje proti monštrám a drakom v snahe zachrániť svoje mesto, ktorý si získal slávu a s ňou aj nesmrteľnosť.

Voda, „modré zlato“, ktoré Gréci a Rimania považovali za najvyššiu formu luxusu, a ktorú hľadali v štyroch kútoch svojho impéria. Morská a pramenitá voda: živé prírodné diela naplnené minerálmi, na ktoré sopečný oheň odpovedá čistotou snehu. Voda, ktorá dáva život a zachováva priestor duše, zásadný princíp medicíny, na ktorom Hippokrates postavil základy modernej hydroterapie.

Holistický prístup, ktorí si Rimania osvojili, tvrdí, že vlastnosti studenej vody dokážu zbaviť od všetkého zla telo aj dušu.

Na počiatku boli len kamene a voda. Obrovská masa, akvatická a minerálna, neporušená vzduchom, ktorú budeme ešte storočia dobývať. Na Zemi sú len olivovníky. Potrvá nejaký čas, kým sa Stredomorie stane krajinou kvitnúcich pomarančovníkov. Na počiatku len karavany – muži alebo ťavy putujúce púšťami a horami, radiacimi sa k najvýnimočnejším zázrakom Zeme.

Uprostred nich sa objavujú kvetiny a rastliny, z ktorých sa extrahujú vône, a ktorých aura sa čoskoro vyrovná aure vzácnych kameňov. Alexander Veľký dobyl „celú planétu“, v tom čase obmedzenú na východné a západné pobrežia Stredozemného mora, a poskytol niekoľkým šťastlivcom svojho času kľúče k voňavému raju. Pre zaručenie pravidelných dodávok božských „talizmanov“, ktorým sa pripisoval nadpozemský pôvod a neuveriteľná moc budú ľudia musieť rozvíjať komunikáciu, výmenný obchod, objavovať nové miesta, vlastníkov a zásobovačov.

Parfum sa tak stal jedným z najvýznamnejších činiteľov starovekého sveta, otvárajúcim cestu k novým kultúram.

Citrusové plody, ďalší dar od Bohov privezený z Juhovýchodnej Ázie, získali taktiež obľubu a slávu pre svoju vôňu, chuť aj liečivé účinky. Citrusy sa stali prepojením Východu a Západu. Jedným z nich je „amaro“, trpký pomaranč zlatistej farby, ktorá pripomína farbu ovocia v záhradách Hesperidiek, chráneného nymfami pre ich otca Atlasa, ktorý z nich čerpá fyzickú a duševnú silu na zachovanie sveta. Je to práve sila tejto symboliky, ktorú si Bvlgari zvolilo pre svoju vôňu AQVA AMARA, vôňu žiarivú ako meď, ďalší z významných pokladov antických čias, žiarlivo strážený Venušou – Afroditou na ostrove Cyprus: tento červený kov odolávajúci korózii je spájaný s mladosťou a láskou, zastáva oboje, mužské aj ženské princípy, tak ako dve polky pomaranča.

AQVA POUR HOMME a AQVA AMARA – voňavé a estetické výtvory, prebúdzajúce spomienky na západný svet.

AQVA AMARA

Nová pánska vôňa inšpirovaná Stredozemným morom

Originálne a významné dielo pre mužov, ktoré však nemenej zapôsobí aj na ženy, vytvoril parfumér Jacques Cavallier. Úspešne vytvoril vôňu ako harmonickú interpretáciu akvatickej AQVA POUR HOMME, obohatenú o bohaté prírodné zložky a esencie najvyššej kvality – sicílskej mandarínky, neroli, pramenitej vody, indonézskeho pačuli a kadidla. „Inšpirovaný flakónom v nádherne bohatej a vzácnej farbe medi, vytvoril som luxusnú toaletnú vodu obohatenú o najnoblesnejšie zložky z najlepších odrôd“, vysvetľuje Jacques Cavallier. „Pri zachovaní sviežeho akvatického charakteru som si predstavoval vôňu plnú energie, vykúpanú v svetle a prekypujúcu zložkami výnimočnej kvality.“

„Amaro“ znamená v taliančine „trpký“. V tomto prípade sa jedná o trpkú odrodu pomarančov, ktorú poznali už starovekí Gréci a Rimania v prvom storočí n. l., kedy ho jeho živá, slnkom presýtená farba premenila na magický a vysoko vážený poklad.

Príznačná farba a textúra medi je šikovne prenesená do okrúhleho dizajnu flakónu, ktorý vyžaruje jedinečnú, neopakovateľnú a príťažlivú estetiku. Flakón zachytáva slnko a je poctou medi, vitálneho kovu zrodeného z vulkanickej zeme Stredomoria.

VÔŇA

Neprekonateľná trpká žiarivosť.

Závan citrusových tónov

Vrchné tóny spájajú esenciu sicílskej mandarínky a tuniskú esenciu neroli. Rimania pomenovali Sicíliu „Záhradami Hesperidiek“ kvôli množstvu citrusových plodov, ktoré tam rástli. Mandarínka má temperamentný charakter, mierne trpký, kvetinový aj korenistý. Oberá sa uprostred obdobia zberu, pričom sa vyberajú len tie najskvostnejšie a najdozretejšie kusy. Tuniská esencia neroli pochádza zo stromu trpkého pomarančovníka. Podobne ako mandarínka, má ľahkú kvetinovú vôňu s náznakom trpkosti, ktorý umocňuje eleganciu vône.

Perličky sýtenej vody

Srdce vône AQVA AMARA vypĺňajú tóny vody, pôvodne vytvorené pre AQVA POUR HOMME. Tentoraz neobsahujú morské akcenty, Jacques Cavallier ich šikovne nahradil pokrokovými molekulami s vlastnosťami pramenitej vody – živou perlivosťou a minerálmi. Tóny vody vnášajú pocit duševnej pohody, tak oceňovaný Rimanmi, ktorí nachádzali pôžitok v hydroterapii a blahodarne pôsobiacich vodách.

Luxusné vibrácie

V základe vône pulzuje srdce indonézskeho pačuli v tej najčistejšej podobe. Jeho tóny vyzdvihujú vzácnosť vodných tónov a posilňujú jas vône. Základ obohacuje kadidlo pre doplnenie hustoty a sviežosti kompozície AQVA AMARA.

Vôňa je dostupná ako toaletná voda 50 a 100 ml.

Uvedenie vône: jar 2014

Kúpte Bvlgari Aqva Amara na svetvoni.sk.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Bezpečnostné opatrenie spojené s vírusom COVID-19

Bezpečnostné opatrenie spojené s vírusom COVID-19

Oznámenie spoločnosti RENEWABLE ENERGY SYSTEMS, s. r. o.

Prirodzené líčenie rias

Prirodzené líčenie rias

Ak aj v týchto letných dňoch vyhľadávate líčenie očí, prinášame náš tip na obľúbenú maskaru Bourjois.

Guerlain a rúž Rouge G

Guerlain a rúž Rouge G

Oku lahodiaca zbierka rúžov, ktorú už nepustíte z kabelky ...

Lalique L´Insoumis Ma Force

Lalique L´Insoumis Ma Force

Vášeň sila a nezávislosť z dielne Lalique...