Úvod / Články / Články o parfumoch / DOLCE & GABBANA Light Blue Italian Zest
Tlačiť

DOLCE & GABBANA Light Blue Italian Zest

Kultová vôňa z roku 2001 prináša toto leto nové potešenie z bohatstva ostrova Capri ...

DOLCE & GABBANA Light Blue Italian Zest

Dolce & Gabbana Light Blue je kultová vôňa, ktorá bola vytvorená v roku 2001. Je to pocta krajine z ktorej návrhári pochádzajú. V roku 2007 sa k nej pridal pánsky variant, Light Blue pour Homme. Od roku 2012 prichádzali na trh nové limitované edície inšpirované slnečným Talianskom – najprv sa o priazeň uchádzala Light Blue Dreaming in Portofino, neskôr Light Blue Escape to Panarea, Light Blue Sunset in Salina a pokračovanie nachádzame opäť na Capri – Light Blue Love in Capri a intenzívne duo Light Blue Intense.

Domenico Dolce & Stefano Gabbana opäť zbalili svoje kufre a zamierili na ostrov Capri. Na tomto opustenom mieste, na ostrove, ktorý sa nachádza neďaleko polostrova Sorrento v južnom Taliansku. Toto nádherné miesto bolo známe už v Rímskej ríši a patrilo medzi vyhľadávané destinácie, kde aj ľudia v staroveku radi trávili oddych. Capri má iba 17 km pobrežia, ale i to bolo dostačujúce, aby sa stal šperkom v Stredozemnom mori. Vo vnútrozemí sa rozprestierajú citrusové polia, ktoré sa stali inšpiráciou pre nové letné šialenstvo Light Blue od Dolce & Gabbana. Jediný nádych tejto sviežej sladkej citrusovej vône nás dopraví do srdca ostrova a zaplaví všedný každodenný život svetlou a jasnou iskrivosťou citróna.

Pokiaľ ide o vône, Dolce & Gabbana v novej edícií Light Blue Italian Zest vyzdvihli jednu z najznámejších talianskych ingrediencií – citrón z Kalábrie. Jeho vôňa je vyjadrená aj chuťou. Inými slovami, Dolce & Gabbana extrahovali z neho esenciálny olej, ktorý je obsiahnutý v kôre.

Výsledkom je vôňa, ktorá je dokonalým spojením čerstvého vánku nad poliami s citrusmi. Dolce & Gabbana Light Blue Italian Zest napriek tomu spája citrusy s orientálnym nádychom. Ten mu dodáva viac temperamentu, žiarivosti a odhodlania. Ten je typický pre ženy pochádzajúce zo Stredomoria.

Dolce Gabbane Light Blue Zest pour Homme, svieža a slnečná pánska vôňa. Vyžaruje do okolia živelnosť a osvieženie. Otvára sa triom grapefruitu, mandarínkou a bergamotom. Potom prichádza korenistá a aromatická fazeta. Rozmarín sa mieša s sečuánským korením a palmovým drevom. Nakoniec končí zmyselným tajomstvom zabaleným do pižma, kadidla a duchového machu.

Flakón vône v skutočnosti hovorí priamou rečou k spotrebiteľovi. Ukazuje presne to, z čoho je namiešaná samotná vôňa. Jeho silueta ostáva verná svojej edícií Light Blue. Avšak jeho jemnosť a matné sklo ustúpilo a do popredia sa dostáva jasne žltý odtieň, ktorý naznačuje sladkú vôňu citrónu. Veselé modré písmo na flakóne pripomína talianske nebo a more

Galéria k článku

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Guerlain a rúž Rouge G

Guerlain a rúž Rouge G

Oku lahodiaca zbierka rúžov, ktorú už nepustíte z kabelky ...

Lalique L´Insoumis Ma Force

Lalique L´Insoumis Ma Force

Vášeň sila a nezávislosť z dielne Lalique...

Lancôme Advanced Génifique

Lancôme Advanced Génifique

Nové prírastky do rodiny Lancôme Advanced Génifique...

Yves Saint Laurent Black Opium Sound Illusion

Yves Saint Laurent Black Opium Sound Illusion

Ponorte sa do rytmu hudby s novým parfumom Black Opium Sound Illusion!