Úvod / Články / Články o parfumoch / Dolce&Gabbana Dolce
Tlačiť

Dolce&Gabbana Dolce

Ženská a svieža, vôňa Dolce stelesňuje delikátnu rovnováhu medzi nadčasovým remeslom a inováciou v umení skladania vôní.

Dolce&Gabbana Dolce

Dolce rozkvitá v spomienkach Domenica a Stefana. V rovnakom antickom odraze, aký visel v krajčírstve Domenicovho otca v Polizzi Generosa, neďaleko Palerma, v súčasnom mieste kancelárie módnych návrhárov, plnom živých odrazov spomienok a tradičných hodnôt.

Ženská a svieža, vôňa Dolce stelesňuje delikátnu rovnováhu medzi nadčasovým remeslom a inováciou v umení skladania vôní.

Dolce je ako dotyk ženy, je jej voňavým podpisom. Symbolizuje jednoduchý výsledok získaný komplexným procesom: rovnakým, aký je potrebný pre vytvorenie vyšívaných šiat.

„Ušľachtilosť duše, elegancia každodenných gest, radosť zdieľaná z generácie na generáciu a jednoduchá dokonalosť jedinej bielej kvetiny. To je obraz Sicílie, ktorý nosím v sebe, a tiež obraz zachytený v tejto delikátnej vôni,“ vysvetľuje Domenico Dolce.

„Dolce je moderná vôňa inšpirovaná spomienkou. Jej originalita nespočíva len v spôsobe, akým vznikla, použitím tradičných esencií a ďalších, pokrokových zložiek, ale aj v tom, že je voňavým vyjadrením novej mladej lásky, ktorá si vďaka svojej nevinnosti, zachová mladistvú vitalitu,” dodáva Stefano Gabbana.

Vôňa

Dolce je jemná, ženská zmes bielych kvetín, ohlásená sviežosťou lístkov neroli a zvýraznená bielym amarylisom, juhoafrickým kvetom po prvýkrát použitým práve v tejto vôni.

Vôňu otvára explózia lístkov neroli a kvetov papáje v žiarivých farbách a sladkých tónoch, ktoré sa rozptyľujú v kvetinovom bukete srdca.

Unikátna a opojná kombinácia bieleho lekna a výrazného bieleho narcisu dokonale splýva so sýtym bielym amarylisom. Tento kvetinový podpis na pozadí vyvažujú hrejivé tóny pižma, spolu s komplexom akcentov kašmíru. Zanechávajú po sebe zmyselnú stopu ľahkých drevín, zemitých tónov a pikantných korenín.

Biely amarylis

Sýte, opojné tóny bieleho amarylisu boli vytvorené s využitím technológie Headspace Technology, ktorá dokáže zachytiť vôňu kvetiny v plnom rozkvete bez toho, aby sa musela odrezať, a tiež bez nutnosti rozdrobenia jej lupienkov na výrobu esenciálneho oleja. Jedná sa o špeciálny druh bieleho amarylisu, ktorý rastie jedine v regióne Fynbos v Južnej Afrike a vyznačuje sa sýtou, výdatnou vôňou, akú biele amarylisy z iných oblastí nemajú. Názov kvetiny má poetický pôvod, pochádza z gréckeho slova „amarysso“, čo znamená „dávam svetlo“. Amarylis má široké kvety v tvare trúbky. Jeho puky rastú rozličnou rýchlosťou, takže každý z nich má jedinečnú intenzitu vône.

Dolce je prvá vôňa, ktorá využíva tóny tohto kvetu.

Balenie

Elegantné balenie vône Dolce pripomína archívny flakón. Hrubé, priezračné sklo s jemne zaoblenými líniami prepožičiava dizajnu dotyk súčasnosti.

Flakón odhaľuje jagavé záblesky živej zelenej tekutiny, sviežej a povzbudivej ako lístky neroli v jej vnútri. Uzáver v podobe kvetiny je poctou sicílskym zvykom, znázorňuje marcipánové ozdoby tradičných sicílskych cukrárov. Puk je sám o sebe dokonalý, je jedinečný ako zmes zložiek, z ktorých je vôňa Dolce vytvorená. Lupienky v troch radoch charakterizuje prechod farieb od mliečnej bielej cez krémovú, až po jemne ružovú v strede vejára.

Tenká čierna grogénová stuha vo forme elegantnej mašle evokuje obraz bielej košele s motýlikom, podpis niekdajších módnych prehliadok Dolce&Gabbana.

Rovnakú pozornosť značka venovala každému detailu vonkajšieho balenia: jemný biely materiál je rovnako rafinovaný a hladký na dotyk ako luxusná koža.

Finálny a najviac osobný dotyk: označenie Dolce napísané štýlom vlastného rukopisu otca Domenica Dolce. Vyzdvihuje ho logo Dolce&Gabbana v grafickom prevedení čiernej grogénovej stuhy, dokonalý kontrast klasického a moderného štýlu.

Uvedenie: jar 2014

Kúpte si túto vôňu na svetvoni.sk >>

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Bezpečnostné opatrenie spojené s vírusom COVID-19

Bezpečnostné opatrenie spojené s vírusom COVID-19

Oznámenie spoločnosti RENEWABLE ENERGY SYSTEMS, s. r. o.

Prirodzené líčenie rias

Prirodzené líčenie rias

Ak aj v týchto letných dňoch vyhľadávate líčenie očí, prinášame náš tip na obľúbenú maskaru Bourjois.

Guerlain a rúž Rouge G

Guerlain a rúž Rouge G

Oku lahodiaca zbierka rúžov, ktorú už nepustíte z kabelky ...

Lalique L´Insoumis Ma Force

Lalique L´Insoumis Ma Force

Vášeň sila a nezávislosť z dielne Lalique...