Úvod / Články / Články o parfumoch / Guerlain Shalimar Souffle de Lumière
Tlačiť

Guerlain Shalimar Souffle de Lumière

Shalimar Souffle de Lumière, vôňa inšpirovaná indickou legendou ...

Guerlain Shalimar Souffle de Lumière

Shalimar, od 20-tych rokov minulého storočia tento názov parfumu rezonuje ako skutočná legenda. Je to parfum, ktorý sa narodil počas luxusného obdobia, inšpirovaný štýlom Art Deco a navždy sa zapísal do histórie. Vytvorený z najcennejších surovín, Shalimar nám rozpovie indický milostný príbeh. Prežil desaťročia bez toho, aby sa stal ošumelým a dnes patrí medzi tie najklasickejšie vône našej doby. Na zachovanie legendy Guerlain, ho pravidelne premieňa do nových nuáns. Po veľkom úspechu Shalimar Souffle de Parfum z roku 2014 a Shalimar Souffle Intense z roku 2017, dnes Shalimar získava lesk a žiaru s novou láskou. Zamerajme sa na Shalimar Souffle de Lumière.

Shalimar Souffle de Lumière, vôňa inšpirovaná indickou legendou

Guerlain Shalimar Souffle de Lumière je parfum inšpirovaný jedným z najkrajších indických príbehov. Táto vôňa má svoj pôvod v sedemnástom storočí, zatiaľ čo v Indii vládol cisár Shah Jahan. Rovnako ako všetci vládcovia tej doby, aj mal niekoľko žien. Napriek tomu jeho srdce skutočne bilo len pre jednu z nich: Mumtaz Mahal. Spoločne nechali svoje pocity hovoriť v šalimarských záhradách. Po smrti Mumtaz Mahala bol Shah Jahan bol pokorený žiaľom za ňou a rozhodol sa jej vzdať hold tým, že v týchto záhradách vytvoril jedinečné mauzóleum: Taj Mahal. Táto impozantná budova samotná symbolizuje všetku silu pocitov. To je to, čo stojí za inšpiráciou Shalimar Souffle de Lumière od Guerlain, nechal prehovoriť brilantnosť a nekonečnú žiarivú silu lásky.

Na dokončenie receptúry pre Shalimar Souffle de Lumière, Thierry Wasser, oficiálny parfumér Guerlainu, neváhal cestovať po celom svete, aby hľadal tie najčistejšie odrody jazmínu. V skutočnosti je tento kultový kvet centrom tejto novej vône. Jej kvetinová vôňa je dych berúca a v tejto kompozícií je jej verným spoločníkom exoticky teplý ylang-ylang. Osvieženie prichádza prostredníctvom žiarivého bergamotu. Lahodná a slnkom pobozkaná vanilka z Madagaskaru vôňu ukončí. Výsledkom je veľmi kontrastný parfum, ktorý zároveň žiari s jasom, upokojuje, ale je aj divoko zvodným.

Tvar flakónu vlajkovej lode Guerlain Shalimar, je dielom spolupráce s firmou Baccarat, kde tvar navrhol Raymond Guerlain. Jeho dizajn sa stal nadčasovým. Vôňa Shalimar Souffle de Lumière v bielom odtieni symbolizuje čistotu, ktorá evokuje nepoškvrnený odtieň Taj Mahalu.

Galéria k článku

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Guerlain a rúž Rouge G

Guerlain a rúž Rouge G

Oku lahodiaca zbierka rúžov, ktorú už nepustíte z kabelky ...

Lalique L´Insoumis Ma Force

Lalique L´Insoumis Ma Force

Vášeň sila a nezávislosť z dielne Lalique...

Lancôme Advanced Génifique

Lancôme Advanced Génifique

Nové prírastky do rodiny Lancôme Advanced Génifique...

Yves Saint Laurent Black Opium Sound Illusion

Yves Saint Laurent Black Opium Sound Illusion

Ponorte sa do rytmu hudby s novým parfumom Black Opium Sound Illusion!