Úvod / Články / Články o parfumoch / Guerlain Shalimar Souffle de Lumière
Tlačiť

Guerlain Shalimar Souffle de Lumière

Shalimar Souffle de Lumière, vôňa inšpirovaná indickou legendou ...

Guerlain Shalimar Souffle de Lumière

Shalimar, od 20-tych rokov minulého storočia tento názov parfumu rezonuje ako skutočná legenda. Je to parfum, ktorý sa narodil počas luxusného obdobia, inšpirovaný štýlom Art Deco a navždy sa zapísal do histórie. Vytvorený z najcennejších surovín, Shalimar nám rozpovie indický milostný príbeh. Prežil desaťročia bez toho, aby sa stal ošumelým a dnes patrí medzi tie najklasickejšie vône našej doby. Na zachovanie legendy Guerlain, ho pravidelne premieňa do nových nuáns. Po veľkom úspechu Shalimar Souffle de Parfum z roku 2014 a Shalimar Souffle Intense z roku 2017, dnes Shalimar získava lesk a žiaru s novou láskou. Zamerajme sa na Shalimar Souffle de Lumière.

Shalimar Souffle de Lumière, vôňa inšpirovaná indickou legendou

Guerlain Shalimar Souffle de Lumière je parfum inšpirovaný jedným z najkrajších indických príbehov. Táto vôňa má svoj pôvod v sedemnástom storočí, zatiaľ čo v Indii vládol cisár Shah Jahan. Rovnako ako všetci vládcovia tej doby, aj mal niekoľko žien. Napriek tomu jeho srdce skutočne bilo len pre jednu z nich: Mumtaz Mahal. Spoločne nechali svoje pocity hovoriť v šalimarských záhradách. Po smrti Mumtaz Mahala bol Shah Jahan bol pokorený žiaľom za ňou a rozhodol sa jej vzdať hold tým, že v týchto záhradách vytvoril jedinečné mauzóleum: Taj Mahal. Táto impozantná budova samotná symbolizuje všetku silu pocitov. To je to, čo stojí za inšpiráciou Shalimar Souffle de Lumière od Guerlain, nechal prehovoriť brilantnosť a nekonečnú žiarivú silu lásky.

Na dokončenie receptúry pre Shalimar Souffle de Lumière, Thierry Wasser, oficiálny parfumér Guerlainu, neváhal cestovať po celom svete, aby hľadal tie najčistejšie odrody jazmínu. V skutočnosti je tento kultový kvet centrom tejto novej vône. Jej kvetinová vôňa je dych berúca a v tejto kompozícií je jej verným spoločníkom exoticky teplý ylang-ylang. Osvieženie prichádza prostredníctvom žiarivého bergamotu. Lahodná a slnkom pobozkaná vanilka z Madagaskaru vôňu ukončí. Výsledkom je veľmi kontrastný parfum, ktorý zároveň žiari s jasom, upokojuje, ale je aj divoko zvodným.

Tvar flakónu vlajkovej lode Guerlain Shalimar, je dielom spolupráce s firmou Baccarat, kde tvar navrhol Raymond Guerlain. Jeho dizajn sa stal nadčasovým. Vôňa Shalimar Souffle de Lumière v bielom odtieni symbolizuje čistotu, ktorá evokuje nepoškvrnený odtieň Taj Mahalu.

Galéria k článku

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Bezpečnostné opatrenie spojené s vírusom COVID-19

Bezpečnostné opatrenie spojené s vírusom COVID-19

Oznámenie spoločnosti RENEWABLE ENERGY SYSTEMS, s. r. o.

Prirodzené líčenie rias

Prirodzené líčenie rias

Ak aj v týchto letných dňoch vyhľadávate líčenie očí, prinášame náš tip na obľúbenú maskaru Bourjois.

Guerlain a rúž Rouge G

Guerlain a rúž Rouge G

Oku lahodiaca zbierka rúžov, ktorú už nepustíte z kabelky ...

Lalique L´Insoumis Ma Force

Lalique L´Insoumis Ma Force

Vášeň sila a nezávislosť z dielne Lalique...