Úvod / Články / Články o líčení / Osem tipov pre vaše mihalnice
Tlačiť

Osem tipov pre vaše mihalnice

Úžasné riasy i pri citlivých očiach...

Osem tipov pre vaše mihalnice

Každý má svoj obľúbený produkt, ktorý by si určite zobral na opustený ostrov. Produkt s takou mocou, že zmení váš vzhľad v priebehu niekoľkých sekúnd. Pre mnohých z nás, to je riasenka. Jedna vrstva zvýrazní naše oči a dodá nám pocit sebavedomia. Ak máte citlivé oči, môže byť dôvodom každodenného boja – použiť ju alebo nepoužiť. Svrbenie, pálenie a opuchnuté viečka, krvou podliate oči alebo všetky uvedené príznaky, to nie je to čo by ste chceli pre svoje oči.

Môže byť riasenka súčasťou kozmetickej taštičky niekoho, kto má citlivé oči?

Áno.
Existuje osem tajomstiev, ktoré vám umožnia nanášať si riasenku každý deň, aj keď máte citlivé oči.

1. Istota je istota
     Veľa faktorov vplýva na citlivosť očí.  Vždy treba hrať na istotu a zistiť si, či daná riasenka bola dermatologicky a oftalmologicky testovaná, pozrite si pozorne jej zloženie. Hľadajte výrobky, ktoré sú  bez parabénov a parfumácie.

2. Hydratácia
     Suchosť  rias je častým vinníkom, že sú oči citlivé a podráždené. Vyberte si  výrobok s výživnými látkami, ako sú napríklad aloe alebo vitamín E, ktoré hydratujú riasy a poskytnú im osobitnú ochranu.

3. Skúška
     Rovnako ako dermatológovia odporúčajú, aby ste si otestovali farbu na vlasy alebo depilátory na malej ploche pokožky, aby ste zistili pred použitím či sa u vás neobjavia alergické reakcie, je potrebné urobiť to isté aj s vašou maskarou. Prejdite ňou, len na malej vzorke rias, a počkajte niekoľko hodín. Pocítili ste, že po  použití necítite žiadne štípanie alebo iné nepríjemné prejavy? Tak neváhajte a používajte ju, je to tá správa maskara pre vaše citlivé oči.

4. Nenanášajte maskaru až ku korienkom rias
     Pri nanášaní maskary sa vyvarujte toho, aby ste nanášali farbu až ku korienku rias. Opatrne točte hlavou kefky od stredu svojich rias až ku končekom. Myslíte si, že nemôžete aplikovať maskaru aj na svoje spodné riasy? Zamyslite sa znova. Riešenie prináša Clinique Bottom Lash Mascara - má malú, mikro kefku, ktorá je ideálna pre spodné riasy.

5. Vyhnite sa lakovaniu nechtov
     Vaša manikúra je posledná vec, ktorú by ste podozrievali, že môže spôsobiť dráždenie vašich očí.  Formaldehyd, ktorý sa často vyskytuje v  laku na nechty, uvoľňuje výpary, ktoré vyvolávajú citlivosť očí. Skúste si dať chvíľku pauzu od lakovania nechtov - tým sa líčenie maskarou môže stať pre vaše oči prijateľné.

6. Dajte STOP voňavým krémom
     Vôňa je jedným z najväčších stimulantov, ktorá dráždi oči. Starostlivo si preto vyberajte kozmetické výrobky na očné okolie, ktoré je bezprostredne spätné s očami tak, aby obsah parfumácie bol na minime alebo vôňu vôbec neobsahoval.

7.Odličujte opatrne
     Pri odličovaní očného make-up (vždy pred spaním, však ?) treba mať na pamäti, čím menej trenia, tým lepšie. Odstráňte maskaru a očný make-up v dvoch oddelených krokoch, aby sa minimalizovalo trenie. Po prvé, namočte vatový tampón v odličovači očného make-upu . Potom jemne priložte vatový tampón na vaše riasy po dobu 10 sekúnd. Týmto spôsobom má odličovač čas pôsobiť na rozpustení maskary, čo znamená menej trenia pre vaše riasy. Potom, čo odstránite všetky zvyšky maskary, odstráňte zvyšok make-up.
Extra rada:
Vvyhýbajte sa šúchaniu očí pri nosení maskary cez deň, nie len že si ju rozmažete, ale si aj ničíte riasy.

8. 6 mesiacov a dosť
     Nezabudnite, že rovnako ako všetky ostatné produkty, aj maskara má dátum spotreby. Po šiestich mesiacoch od otvorenia, bez ohľadu na frekvenciu alebo kvalitu výrobku, ju vymeňte za nový produkt, ktorý začnete používať.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Bezpečnostné opatrenie spojené s vírusom COVID-19

Bezpečnostné opatrenie spojené s vírusom COVID-19

Oznámenie spoločnosti RENEWABLE ENERGY SYSTEMS, s. r. o.

Prirodzené líčenie rias

Prirodzené líčenie rias

Ak aj v týchto letných dňoch vyhľadávate líčenie očí, prinášame náš tip na obľúbenú maskaru Bourjois.

Guerlain a rúž Rouge G

Guerlain a rúž Rouge G

Oku lahodiaca zbierka rúžov, ktorú už nepustíte z kabelky ...

Lalique L´Insoumis Ma Force

Lalique L´Insoumis Ma Force

Vášeň sila a nezávislosť z dielne Lalique...