Úvod / Články / Články o starostlivosti o pleť a telo / V čom je tajomstvo zdravých a lesklých vlasov?
Tlačiť

V čom je tajomstvo zdravých a lesklých vlasov?

Aké je tajomstvo krásnych vlasov? Budete prekvapené aké je to jednoduché ...

V čom je tajomstvo zdravých a lesklých vlasov?

     Mnohé z nás tápu v tom, koľko krát si počas týždňa umývať svoju koruny krásy. Ideálne rozpätie je dva krát týždenne, ale v prípade nutnosti i každý deň. Ak bývate v meste, kde je prašnejšie, máte jemné vlasy, ktoré sa rýchlo mastia alebo si váš účes vyžaduje viac pozornosti a fixačnej kozmetiky, umývajte ich denne. Naopak suché pramene vlasov by ste každodenným umývaním iba zbytočne zaťažovali a trápili.

     Je pravda, že čím viac šampónu použijem tým lepšie? Bude lepšie, ak začnete dôverovať sile čistej vody a šampón použite v primeranom množstve. Skôr uberte, ako pridajte. Na to, aby ste sa dôkladne zbavili zbytkov stylingových prípravkov, ale i prachu vo vlasoch, na začiatku umývania ich dôkladne vypláchnite teplou vodou. Nepoužívajte horúcu vodu, iba im tým ublížite. V dlani si napeňte trocha šampónu a ten votrite do pokožky hlavy, ale aj do vlasov. Pri každodennom umývaní vlasov si vystačíte s jednou dávkou šampónu. Ak si umývate vlasy iba 1-2 x týždenne, ostáva vo vlasoch viac mazu, šupiniek a aj fixačných prípravkov, v tomto prípade umývajte vlasy radšej dva krát.
    Umývanie šampónom zbaví vlasy prirodzeného ochranného filmu a tie sa tým vysušujú a sú rozlietané. Použite preto aj doplňujúcu starostlivosť či už vo forme kondicionéra, ktorý vám uľahčí rozčesávanie a doplní hydratáciu pre vlasy alebo koncentrovanejšie formy – masku či vlasový olej. Balzam vmasírujte do presušených vlasov, úplne postačí od polovice dĺžky ku koncom, presne tam, kde sú pramene vysušené a poškodené. Jeho účinok je okamžitý a potom ho môžete zmyť. A naopak – masky, ktoré sú koncentrovanejšie, ale sú vynikajúcim pomocníkom pre výživu vašej hrivy, pomôžu zreparovať poškodené a unavené vlasy, tie nechajte pôsobiť do desať minút. Oceníte ich pri pravidelnom používaní, pramene sa vám odvďačia leskom a silou. A olej? Dodá lesk, výživu i okúzľujúcu vôňu, ochráni pri tepelnej úprave.

     Tak čo ešte váhate ako na to?

vlasová kozmetika GOSH: http://svetvoni.sk/produkty/vlasy

 

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Bezpečnostné opatrenie spojené s vírusom COVID-19

Bezpečnostné opatrenie spojené s vírusom COVID-19

Oznámenie spoločnosti RENEWABLE ENERGY SYSTEMS, s. r. o.

Prirodzené líčenie rias

Prirodzené líčenie rias

Ak aj v týchto letných dňoch vyhľadávate líčenie očí, prinášame náš tip na obľúbenú maskaru Bourjois.

Guerlain a rúž Rouge G

Guerlain a rúž Rouge G

Oku lahodiaca zbierka rúžov, ktorú už nepustíte z kabelky ...

Lalique L´Insoumis Ma Force

Lalique L´Insoumis Ma Force

Vášeň sila a nezávislosť z dielne Lalique...