Úvod / Články / Články o starostlivosti o pleť a telo / V čom je tajomstvo zdravých a lesklých vlasov?
Tlačiť

V čom je tajomstvo zdravých a lesklých vlasov?

Aké je tajomstvo krásnych vlasov? Budete prekvapené aké je to jednoduché ...

V čom je tajomstvo zdravých a lesklých vlasov?

     Mnohé z nás tápu v tom, koľko krát si počas týždňa umývať svoju koruny krásy. Ideálne rozpätie je dva krát týždenne, ale v prípade nutnosti i každý deň. Ak bývate v meste, kde je prašnejšie, máte jemné vlasy, ktoré sa rýchlo mastia alebo si váš účes vyžaduje viac pozornosti a fixačnej kozmetiky, umývajte ich denne. Naopak suché pramene vlasov by ste každodenným umývaním iba zbytočne zaťažovali a trápili.

     Je pravda, že čím viac šampónu použijem tým lepšie? Bude lepšie, ak začnete dôverovať sile čistej vody a šampón použite v primeranom množstve. Skôr uberte, ako pridajte. Na to, aby ste sa dôkladne zbavili zbytkov stylingových prípravkov, ale i prachu vo vlasoch, na začiatku umývania ich dôkladne vypláchnite teplou vodou. Nepoužívajte horúcu vodu, iba im tým ublížite. V dlani si napeňte trocha šampónu a ten votrite do pokožky hlavy, ale aj do vlasov. Pri každodennom umývaní vlasov si vystačíte s jednou dávkou šampónu. Ak si umývate vlasy iba 1-2 x týždenne, ostáva vo vlasoch viac mazu, šupiniek a aj fixačných prípravkov, v tomto prípade umývajte vlasy radšej dva krát.
    Umývanie šampónom zbaví vlasy prirodzeného ochranného filmu a tie sa tým vysušujú a sú rozlietané. Použite preto aj doplňujúcu starostlivosť či už vo forme kondicionéra, ktorý vám uľahčí rozčesávanie a doplní hydratáciu pre vlasy alebo koncentrovanejšie formy – masku či vlasový olej. Balzam vmasírujte do presušených vlasov, úplne postačí od polovice dĺžky ku koncom, presne tam, kde sú pramene vysušené a poškodené. Jeho účinok je okamžitý a potom ho môžete zmyť. A naopak – masky, ktoré sú koncentrovanejšie, ale sú vynikajúcim pomocníkom pre výživu vašej hrivy, pomôžu zreparovať poškodené a unavené vlasy, tie nechajte pôsobiť do desať minút. Oceníte ich pri pravidelnom používaní, pramene sa vám odvďačia leskom a silou. A olej? Dodá lesk, výživu i okúzľujúcu vôňu, ochráni pri tepelnej úprave.

     Tak čo ešte váhate ako na to?

vlasová kozmetika GOSH: http://svetvoni.sk/produkty/vlasy

 

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Guerlain a rúž Rouge G

Guerlain a rúž Rouge G

Oku lahodiaca zbierka rúžov, ktorú už nepustíte z kabelky ...

Lalique L´Insoumis Ma Force

Lalique L´Insoumis Ma Force

Vášeň sila a nezávislosť z dielne Lalique...

Lancôme Advanced Génifique

Lancôme Advanced Génifique

Nové prírastky do rodiny Lancôme Advanced Génifique...

Yves Saint Laurent Black Opium Sound Illusion

Yves Saint Laurent Black Opium Sound Illusion

Ponorte sa do rytmu hudby s novým parfumom Black Opium Sound Illusion!