Úvod / Články / Články o parfumoch / Van Cleef & Arpels Moonlight Patchouli
Tlačiť

Van Cleef & Arpels Moonlight Patchouli

Návrat ku koreňom tvorby parfumu ...

Van Cleef & Arpels Moonlight Patchouli

Moonlight Patchouli No. 01038YK
Pačuli má svoje korene v Indii a Ázii, ale dnes sa pestuje predovšetkým v Indonézii.  Jeho popularita v Európe sa datuje do r. 1850, kedy si ho obľúbili v Anglicku a vo Francúzsku zažiarilo na sklonku 19 – stého storočia. Obrovskú obľubu zažilo počas tzv. Druhého cisárstva, kedy boli v móde luxusné kašmírové šály dovážané z Indie, ktoré aby pri dlhej ceste loďou nenatiahli rôzne pachy, boli poprekladané práve lístkami pačuli.

Oproti očakávaniu má nezameniteľná drevitá vôňa svoj pôvod nie v koreňoch, ale priamo v lístkoch, ktoré prechádzajú správnych procesom zberu a sušenia. Jedným z kľúčových momentov je niekoľkomesačné uskladnenie v špeciálnych nádobách, kde postupne vyprchá ich horkosť a naopak sa plne rozvinie jedinečná vôňa svieža a pritom ľahko drevitá s malým náznakom kakaa. Z 50 kg sušených lístkov sa neskôr získa približne 1 kg esenciálneho oleja.

"Pro tento nový opus z Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire som chcela vytvoriť novú drevitú kompozíciu – zároveň sofistikovanú a absolútne úchvatnú. Pačuli patrí k jedným z pilierov pri tvorbe vôni. Chcela som sa vrátiť úplne až ku koreňom a predstaviť ho v Moonlight Patchouli v jeho najrýdzejšej kráse. Preto som jeho unikátnosť podtrhla esenciou z bulharskej ruže, kosatca a na záver som doplnila stopu semišu pre zdôraznenie všetkých hlavných ingrediencií.“ prezrádza autorka vône Sonia Constant.

Galéria k článku

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Bezpečnostné opatrenie spojené s vírusom COVID-19

Bezpečnostné opatrenie spojené s vírusom COVID-19

Oznámenie spoločnosti RENEWABLE ENERGY SYSTEMS, s. r. o.

Prirodzené líčenie rias

Prirodzené líčenie rias

Ak aj v týchto letných dňoch vyhľadávate líčenie očí, prinášame náš tip na obľúbenú maskaru Bourjois.

Guerlain a rúž Rouge G

Guerlain a rúž Rouge G

Oku lahodiaca zbierka rúžov, ktorú už nepustíte z kabelky ...

Lalique L´Insoumis Ma Force

Lalique L´Insoumis Ma Force

Vášeň sila a nezávislosť z dielne Lalique...