Úvod / Články / Články o parfumoch / Van Cleef & Arpels Moonlight Patchouli
Tlačiť

Van Cleef & Arpels Moonlight Patchouli

Návrat ku koreňom tvorby parfumu ...

Van Cleef & Arpels Moonlight Patchouli

Moonlight Patchouli No. 01038YK
Pačuli má svoje korene v Indii a Ázii, ale dnes sa pestuje predovšetkým v Indonézii.  Jeho popularita v Európe sa datuje do r. 1850, kedy si ho obľúbili v Anglicku a vo Francúzsku zažiarilo na sklonku 19 – stého storočia. Obrovskú obľubu zažilo počas tzv. Druhého cisárstva, kedy boli v móde luxusné kašmírové šály dovážané z Indie, ktoré aby pri dlhej ceste loďou nenatiahli rôzne pachy, boli poprekladané práve lístkami pačuli.

Oproti očakávaniu má nezameniteľná drevitá vôňa svoj pôvod nie v koreňoch, ale priamo v lístkoch, ktoré prechádzajú správnych procesom zberu a sušenia. Jedným z kľúčových momentov je niekoľkomesačné uskladnenie v špeciálnych nádobách, kde postupne vyprchá ich horkosť a naopak sa plne rozvinie jedinečná vôňa svieža a pritom ľahko drevitá s malým náznakom kakaa. Z 50 kg sušených lístkov sa neskôr získa približne 1 kg esenciálneho oleja.

"Pro tento nový opus z Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire som chcela vytvoriť novú drevitú kompozíciu – zároveň sofistikovanú a absolútne úchvatnú. Pačuli patrí k jedným z pilierov pri tvorbe vôni. Chcela som sa vrátiť úplne až ku koreňom a predstaviť ho v Moonlight Patchouli v jeho najrýdzejšej kráse. Preto som jeho unikátnosť podtrhla esenciou z bulharskej ruže, kosatca a na záver som doplnila stopu semišu pre zdôraznenie všetkých hlavných ingrediencií.“ prezrádza autorka vône Sonia Constant.

Galéria k článku

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Guerlain a rúž Rouge G

Guerlain a rúž Rouge G

Oku lahodiaca zbierka rúžov, ktorú už nepustíte z kabelky ...

Lalique L´Insoumis Ma Force

Lalique L´Insoumis Ma Force

Vášeň sila a nezávislosť z dielne Lalique...

Lancôme Advanced Génifique

Lancôme Advanced Génifique

Nové prírastky do rodiny Lancôme Advanced Génifique...

Yves Saint Laurent Black Opium Sound Illusion

Yves Saint Laurent Black Opium Sound Illusion

Ponorte sa do rytmu hudby s novým parfumom Black Opium Sound Illusion!